Illustration

12.09.2023

Розслідування ЄС по субсидіям Китаю

«Світовий ринок наповнений дешевими китайськими автомобілями», - турбується Урсула фон дер Ляйєн. Європейським виробникам тяжко конкурувати з «китайцями».
У ЄС вважають, що низькі ціни китайських електрокарів підтримуються державними субсидіями і це спотворює європейський ринок. У 2022 р. частка китайських марок в ЄС була 8%, а в 2025 р. очікується зростання до 15%.
Цього разу чиновники ЄС звичайно ж мають рацію. Але якщо залишити поза уваги програш на сьогодні німецьких концернів конкуренції китайським виробникам, це розслідування може призвести до взаємних торговельних обмежень. На цій новині навіть подешевшали на біржі акції китайських виробників NIO та XPeng.
Чи турбуватись про цю новину українцям? Адже українці дуже активно купують китайські електромобілі, незважаючи на те, що вони вироблені для внутрішнього китайського ринку і більшість технологічних опцій (навігація, дистанційне керування та інші) не працюють в Україні. 
З одного боку, у разі введення Єврокомісією антидемпінгових або антисубсидійних мит на китайські електрокари, це жодним чином не впливатиме на українські ставки податків. І імпорт китайських електричок не зазнає впливу від європейських санкцій. 
Але це за умови, що ЄС як один з найбільших донорів України не буде чинити неофіційний вплив на українську владу, вимагаючи введення аналогічних обмежень.
Також не забуваємо і про Китай, який дуже зацікавлений у ринку ЄС. І є вірогідність, що китайці все ж таки розпочнуть наводити лад із субсидіями для EV-виробників. За 2023 рік місцева влада різних провінцій Китаю настільки несамовито і хаотично субсидувала окремих виробників, що падіння цін на деякі моделі можна було спостерігати майже кожного тижня. 
Отже, якщо центральна влада Китаю вирішить піти шляхом певних компромісів із Європою, можна бути впевненим у частковому або повному скасуванні субсидій. І це автоматично збільшить ціни на нові електромобілі. А за ними підуть догори і роздрібні ціни в Україні.
Чи купувати зараз електромобіль у Китаї, поки ще на ринку є привабливі ціни - кожен повинен вирішувати сам.
PORT CLEARANCE – професійна закупівля і доставка «під ключ» електромобілів із Китаю.