Illustration

08.11.2022

Строк доставки

«Чому електромобілі з Китаю потрапляють в Україну морем тільки через 2,5-3 місяці, хоча судно до портів Європи іде 3,5-4 тижні?»
Це запитання ми чуємо майже від кожного, хто хоче купити авто в Китаї вперше у своєму житті.
Головне, що слід пам’ятати – морські поромні лінії ніколи не гарантують т.зв. «транзитний строк доставки» - строк від виходу судна з Шанхаю до прибуття до порту ЄС. Більше того, практика Port Clearance показує, що за останні півроку майже усі морські лінії порушують цей строк.
Так, у більшості випадків запізнення суден складає від 3 до 7 днів. Це пов’язано з тим, що у кожному порту є черги очікування вільного місця біля причалу. Тому коли судно на своєму шляху з Китаю заходить до 4-5 портів, досить природньо, що в деяких з них судно може простояти у черзі на пару днів більше, ніж заплановано.
Саме тому, найчастіше строк доставки електромобілів поромом із Шанхаю до портів Північної Європи складає 33-40 днів, і це аж зовсім не 3-4 тижні, як декларують лінії перед початком рейсу.
Проте в нашій практиці є зовсім кричущі випадки. Так, лінія Kline доставляла авто із Шанхаю до порту Гданськ 65 днів! Запізнення більше 1,5 місяця! І жодної компенсації від лінії за таку тривалу доставку отримати неможливо, оскільки усі морські лінії завжди вносять до коносаментів пункт, відповідно до якого морська лінія не несе жодної відповідальності за порушення транзитного строку.
Ось чому при плануванні доставки електромобілів з Китаю українські імпортери зазвичай закладають на морську доставку 1,5 місяці, з невеликим запасом на випадок порушення строку морською лінією. А ті новачки, хто розраховує на 3-4 тижні - потім мають проблеми із замовниками, оскільки фактичний строк доставки буде завжди більше.
PORT CLEARANCE – професійна закупівля і доставка «під ключ» електромобілів із Китаю.