Illustration

11.11.2022

Доставка залізницею

Останнім часом деякі з імпортерів китайських електромобілів, не маючи можливості швидко відвантажити автівки із Китаю морем на ро-ро судах, почали пропонувати варіант доставки залізничним маршрутом у контейнерах. Давайте розглянемо недоліки та переваги цього варіанту логістики.
Цей маршрут – далеко не новий, а давно поширений серед логістів для доставки вантажів в Україну із Китаю у контейнерах. Стрімку популярність він отримав після пандемії, у 2020-2021 роках, коли вартість морського контейнерного фрахту зросла у 4-5 разів. Саме тоді багато українських імпортерів перейшли на доставку вантажів у контейнерах залізничним транспортом, оскільки ціни були на 30-40% нижче за морський маршрут.
Однак головний недолік залізничної доставки сьогодні – це маршрут потягу, який іде до Польщі через ворожу країну. Оскільки у залізничній накладній та товаросупровідних документах на електромобіль буде зазначено українського отримувача, то вірогідність конфіскації такого автомобіля на території ворога за політичними мотивами є дуже високою.
При цьому, отримати у Китаї будь-які страхові поліси, що дозволять компенсувати українському отримувачу вартість авто у випадку «політичної» конфіскації, отримати неможливо. Усі китайські страхові компанії відмовляються видати такий поліс з огляду на те, що така конфіскація підпадає під «форс-мажорні обставини».
Саме тому Port Clearance категорично не радить використовувати залізничний контейнерний маршрут для доставки електромобілів із Китаю до Польщі, оскільки вважає це навіть не грою в казино, а попросту прямим шляхом до повної втрати автомобілів під час транспортування по ворожій території.
На сьогодні єдиними робочими варіантами доставки електромобілів із Китаю залишаються ро-ро судна та морські контейнери. Працюйте виключно із професіоналами та не віддавайте Ваші автівки у руки дилетантів.
PORT CLEARANCE – професійна закупівля і доставка «під ключ» електромобілів із Китаю.