Illustration

11.04.2023

Маршрути доставки

Що відбувається на карті логістичних маршрутів для китайських електромобілів з початку року? Є певні стійкі тренди, з якими ми поділимось з підписниками сьогодні.
Спочатку зазначимо, що контейнери повністю витіснили ро-ро судна з ринку перевезення електромобілів до України. Більш дорожчі ставки фрахту, проблеми з вільними місцями на поромах, часті зриви строків доставки, нерегулярні судовиходи – все це призвело до переорієнтації українських автоімпортерів на контейнерну логістику, яка з жовтня 2022 року стала безальтернативною.

Найбільш поширеними сьогодні є два контейнерних маршрути: до півдня України через румунську Констанцу та до Західної України через польський Гданськ. Розглянемо переваги та недоліки обох варіантів.

«Румунський» маршрут виграє у конкурента за строком доставки. Практика компанії Port Clearance доставки цим маршрутом свідчить про загальний строк від терміналу у Шеньчжені або Шанхаї до Одеси – 50-55 днів.

«Польський» маршрут займає у середньому 70-80 днів, а іноді навіть до 90 днів! Це відбувається через вкрай нестабільний розклад лінійних фідерів з Антверпена/Роттердама до Гданська.
Загальна вартість маршрутів Китай-Одеса та Китай-Львів майже однакова. Саме тому, у переважній більшості клієнти Port Clearance обирають доставку електромобілів до м.Одеса. І це цілком логічно, оскільки навіщо чекати автівку у Львові на 20-30 днів довше при однаковій вартості фрахту.

І останній тренд, який неможливо не відзначити – це поступове здорожчання фрахту з початку року. Так, у січні вартість доставки Шеньчжень-Одеса за 1 авто у контейнері складала USD 2500-2600, у лютому – USD 2700-2900, у березні – USD 3000-3100, у квітні ставки продовжують зростати кожного тижня. 

Крім цього, китайські продавці, поступово розпродаючи зі складів залишки автівок 2022 року, все частіше підвищують відпускні ціни. І це також збільшує загальну вартість електромобілю для українців. Саме тому у разі зацікавленості у доставці автівок в Україну, Port Clearance радить не зволікати та скористатись квітневими цінами, які мають високу вірогідність підвищення у травні-червні.

Якщо Ви вже обрали електромобіль у китайського продавця, компанія Port Clearance готова організувати весь комплекс логістичних послуг по доставці авто із Китаю «під ключ», у тому числі технічну перевірку авто на території Китаю та допомогу по сплаті продавцю за авто через нашу компанію у Китаї.

З питань доставки звертайтесь:
+380674869729 (Telegram, Viber)
au.moc.ecnaraelctrop%40ga

PORT CLEARANCE – професійна закупівля і доставка «під ключ» електромобілів із Китаю.