Illustration

20.09.2023

Дешева ціна = Шахрай?

Ми продовжуємо цикл публікацій про шахрайство у Китаї з електромобілями. Сьогодні поділимось кейсом із неприємним фіналом.
Ця історія розпочалась 5 місяців тому. При виборі продавця покупець зупинився на комерційній пропозиції одного з китайських дилерів із найнижчою ціною на ринку. Покупець дуже зрадів вигідній закупівлі, оскільки сподівався після доставки авто отримати непоганий профіт.
У наших статтях ми неодноразово звертали увагу, що пропозиції від певних китайських автотрейдерів із цінами нижче ринкових – це висока вірогідність потрапити на шахрая. Однак, покупець не помітив у діях продавця нічого підозрілого і сплатив йому повну передоплату за автівку.
Після отримання сплати покупець зник із листування на пару тижнів. У подальшому він відтермінував декілька разів дату відвантаження авто. І коли наступив другий місяць очікування відвантаження авто, покупець занервував. Він почав наполегливо вимагати відвантаження авто, проте китаєць взагалі зупинив контакти у всіх месенджерах. 
Протягом другого місяця китаєць декілька разів виходив на зв’язок і розповідав, що нібито неможливість відвантаження зумовлена потраплянням директора компанії у шпиталь через дорожню аварію. Мовляв, директор особисто підписує усі документи, і без нього компанія не має можливості вести господарську діяльність. Отже, після його одужання, компанія відразу відвантажить автівку.
І тільки на третій місяць очікування покупець зрозумів, що, сплативши дешеву вартість авто, він потрапив на шахрая. Надалі він звернувся до Port Clearance за послугою стягнення дебіторської заборгованості із китайського контрагента.
Слід зазначити, що Port Clearance має багаторічний досвід вирішення подібних проблем на території Китаю. У більшості випадків, після номінації нас на стягнення заборгованості та нетривалих перемовин із китайськими компаніями нам вдається повернути заборгованість у повному обсязі. При цьому, такого результату ми досягаємо після нетривалого періоду до 5-6 тижнів, здійснюючи постійний пресинг китайського продавця через усі доступні канали зв’язку та за допомогою загальновідомих колекторських методів.
Іноді, нам доводилось подавати господарський позов до суду та ініціювати кримінальне провадження за шахрайством. Проте, це крайні випадки, коли ситуація, дійсно, потребує виключно таких методів захисту прав нашого замовника.
Повертаючись до нашого кейсу, ми провели певне розслідування та отримали вичерпну інформацію щодо компанії та її бенефіціарів, а також оцінили коло пов’язаних осіб та їх кримінальне минуле. Перші контакти із цим китайським шахраєм не принесли успіху, тому наразі триває узгодження із нашим замовником подальшої стратегії стягнення заборгованості. 
Наша порада – працюйте виключно із компаніями, які мають багаторічний досвід та бездоганну репутацію на ринку. І будьте уважними, коли українські дилери або китайські експортери пропонують Вам дуже низькі «акційні» ціни на нові автівки. Як показує наш досвід, ціна нижче ринкової – це велика вірогідність потрапляння на шахрая, який після отримання грошей ніколи не відвантажить автівку.
Port Clearance має офіс у Китаї з 2013 року. Ми не тільки перевіряємо кожну автівку на СТО у Китаї перед її закупівлею, а ще й проводимо ретельний юридичний аналіз китайських продавців. Це дозволяє нам бути на 100% впевненими у юридичній чистоті електромобілів для наших замовників. Працюйте виключно із професіоналами!
PORT CLEARANCE – професійна закупівля і доставка «під ключ» електромобілів із Китаю.