Illustration

27.07.2023

Зупинка експорту електромобілів з Китаю

З кінця червня майже у всіх українських імпортерів нових електромобілів марки Volkswagen виникли складнощі із відвантаженням авто з території Китаю. На запитання замовників щодо причин затримок із доставкою в Україну, трейдери заспокоювали, що це тимчасова технічна проблема, і автівки ось-ось поїдуть в Україну.
Що ж насправді відбувається у Китаї з експортом нових електрокарів VW?

Проблема набагато серйозніше, ніж про це говорять українські трейдери, які свідомо або підсвідомо не говорять всієї правди українцям.

У приватних розмовах із китайськими трейдерами нам стало відомо, що у Китаї існують величезні «тіньові» склади на декілька тисяч нових VW ID.4/ID.6 2021 та 2022 років випуску. Кримінальні компанії підробляли шильди на автівках, замінюючи рік випуску на 2022/2023 рік. Для уникнення викриття цієї схеми правоохоронцями, шахраї продавали ці авто з підробленими шильдами виключно на експорт по вартості нижче ринкової. І певний час така схема дозволяла експортувати з Китаю тисячі нових електромобілів марки VW до країн Близького Сходу, Африки та колишнього СНД. 

І залишається здогадуватися, скільки таких нових VW ID.4/ID.6 з підробленими шильдами було куплено українцями за низькими «акційними» цінами від певних українських трейдерів.

У Грузії пару місяців тому виявили VW з однаковими VIN-кодами, після чого керівництво концерну Volkswagen почало внутрішнє розслідування, яке й привело до цих кримінальних складів. Надалі у червні китайські держоргани для наведення ладу вирішили повністю анулювати експортні ліцензії для усіх китайських трейдерів електромобілів без виключення. І влада розпочала індивідуальні перевірки кожного експортера.

Станом на середину липня частина трейдерів, які працювали законно, вже почали отримувати експортні ліцензії. Серед них є і наша китайська дочірня компанія. Однак деякі трейдери, які мали якесь відношення до згаданих складів, зникли і вже ніколи не повернуться до роботи. І скільки українських покупців купили VW ID.4/ID.6 у таких шахраїв стане відомо тільки з часом…

Як убезпечити себе від купівлі авто у шахраїв?

Наша порада – працюйте виключно із компаніями, які мають багаторічний досвід та бездоганну репутацію на ринку. І будьте уважними, коли українські дилери або китайські експортери пропонують Вам дуже низькі «акційні» ціни на нові автівки. Як показує наш досвід, ціна нижче ринкової – це велика вірогідність отримання проблеми. Або потрапиш на шахрая, який після отримання грошей ніколи не відвантажить автівку, або отримаєш авто 2021 року замість 2023.

Port Clearance має офіс у Китаї з 2013 року. Ми не тільки перевіряємо кожну автівку на СТО у Китаї перед її закупівлею, а ще й проводимо ретельний юридичний аналіз кожного китайського продавця автівки. Це дозволяє нам бути на 100% впевненими у юридичній чистоті кожного китайського електромобілю для наших замовників. Працюйте виключно із професіоналами!

PORT CLEARANCE – професійна закупівля і доставка «під ключ» електромобілів із Китаю.