Illustration

04.11.2022

Документи для митниці

Сьогодні в рубриці «Питання клієнтів» розглянемо перелік документів, необхідних для митного оформлення електромобілів в Україні.
Які з них надаються брокеру отримувачем авто, а які – китайським відправником?
Спочатку відмітимо оригінали документів, що відправляються з Китаю продавцем «електрички»:
- Інвойс – документ, що надає продавець і містить вартість та інші параметри авто (марка, модель, рік виробництва та інш.).
- Довідка Моторного транспортного бюро (De-Registration Certificate) – підтверджує, що електромобіль знятий з державного обліку в Китаї, а техпаспорт вилучений у попереднього китайського власника.
- Сертифікат відповідності / походження - видається виробником або продавцем і підтверджує митним органам, що авто є новим и вироблено у Китаї.
- Коносамент – видається морським перевізником і є договором морського перевезення, що підтверджує обов’язок перевізника доставити авто на конкретному морському судні із Китая до порту призначення.
Документи нижче надає брокеру отримувач електромобілю:
- Контракт покупки (для юридичних осіб)
- Платіжки на передоплату (для юридичних осіб).
- Паспорт та довідка про присвоєння ІПН (для фізичних осіб).
Інші документи для митниці готує Port Clearance - довідка про транспортні витрати до кордону України, висновок експерту про характеристики, фотозвіт під час митного огляду на терміналі та інші.
Завдяки налагодженій та завчасній підготовці нашою командою усіх згаданих документів митні процедури для електромобілів займають у нас 1-2 дні з моменту прибуття авто на митний термінал у Львові або Чорноморську.
PORT CLEARANCE – професійна закупівля і доставка «під ключ» електромобілів із Китаю.