Illustration

07.02.2023

Як підтвердити митну вартість електромобілю?

У кінці січня нам довелось оформлювати у митниці електричні вантажівки та мікроавтобуси. Якщо забігти вперед, то митні процедури для них суттєво відрізняються від легкових електрокарів. Чому саме, розглянемо у цій статті.
Головна відмінність митного оформлення електричних вантажних авто – це їх оподаткування ПДВ при імпорті. На жаль, на них не поширюється преференція, яка запроваджена Верховною Радою для електричних легкових автомобілів.
Слід відмітити, що деякі імпортери перед прийняттям рішення, які саме електромобілі закуповувати у Китаї, забувають про факт оподаткування вантажних «електричок» податком на додану вартість. І потім, під час митного оформлення, бувають дуже здивовані, коли ПДВ доводиться сплачувати до бюджету України.
Наявність імпортних податків тягне за собою іншу проблему – необхідність підтвердження митним органам митної вартості автомобілів.
Для легкових авто ця проблема відсутня на практиці, оскільки мито і ПДВ по ним не сплачуються, і для української митниці вартість таких авто є абсолютно другорядним фактором ризику. Однак зовсім по іншому митні органи реагують на митну вартість тих автомобілів, по яким імпортні податки необхідно сплачувати – бензинові, дизельні тощо. До цієї групи потрапляють, зокрема, і електричні вантажівки та мікроавтобуси.
Після отримання митної декларації на такі авто митниця миттєво починає затребувати додаткові т.зв. «цінові» документи, які підтверджують вартість автомобілю: платіжки на передоплату по контракту, китайські експортні митні декларації, договори перевезення, страхові поліси тощо. Тобто всі документи, які можуть підтвердити митну вартість, зазначену у поданій митній декларації, та правильність нарахування імпортних податків.
У нашому випадку основним документом для підтвердження вартості вантажівок став висновок по ціні авто, підготовлений експертом, що має відповідну атестацію у Мінюсті для проведення автотоварознавчих експертиз. Після отримання звіту експерту та документів щодо вартості транспортування авто до кордону України усі сумніви митниці щодо коректності митної вартості розвіялись, і митне оформлення автомобілів було завершене за лічені хвилини.
Завдяки налагодженій та завчасній підготовці нашою командою усіх згаданих документів митні процедури для електромобілів, зазвичай, займають у нас 1 робочий день з моменту їх прибуття на митний термінал в Одесі або Львові.
PORT CLEARANCE – професійна закупівля і доставка «під ключ» електромобілів із Китаю.