Illustration

18.11.2022

Доставка у контейнерах

Port Clearance продовжує пошук оптимальних варіантів доставки електромобілів із Китаю в Україну. У жовтні ми зробили черговий експеримент та відправили із Китаю 11 контейнерів із автівками для наших замовників. Чому саме у морських контейнерах?
Після початку пандемії коронавірусу у 2020-2021 рр. вартість морського контейнерного фрахту із Китаю в Європу зросла у 4-5 разів. Це був шок для певних українських імпортерів, особливо для тих, хто працював із низькомаржинальними товарами як сировина. Проте, з того часу ставки контейнерного фрахту поступово зменшувались. І восени цього року вони впали до мінімальних рівнів за останні 3 роки.

Ставки ж на ро-ро судах – навпаки зросли протягом цього року. І у вересні цього року вартість доставки електромобілів із Китаю до Європи на ро-ро судах стала перевищувати доставку у контейнерах.

На жаль, технології завантаження авто у контейнери, що використовують китайські стафіровочні комплекси, дозволяють завантажити у контейнер тільки 3 авто. Однак, доставка навіть 3 електрокарів у контейнері є дешевшою на сьогодні аніж на ро-ро судах.

При цьому, далеко не всі морські лінії дозволяють відвантажувати електромобілі у власних контейнерах, оскільки вважать їх небезпечним вантажем та вимагають додаткові документи та паспорти безпеки MSDS. Тому вибір контейнерних ліній є дуже вузьким.

Тим не менш, у разі якщо ставки фрахту на ро-ро судах не будуть падати з часом, контейнерна доставка морем буде оптимальною для українських отримувачів авто. Оскільки загальний транзитний строк доставки в Україну для контейнерного маршруту є абсолютно однаковим із ро-ро – ті ж самі 2 місяці від китайського стафіровочного комплексу до Львову або Чорноморська.

Для замовлень доставки електромобілів із Китаю Ви тепер знаєте, до кого звертатись.

PORT CLEARANCE – професійна закупівля і доставка «під ключ» електромобілів із Китаю.