Як оформити ремонт обладнання?
Як оформити ремонт обладнання? Що по податкам? Які митні процедури?
Ці запитання ми почули від вітчизняного заводу, який у липні отримав партію іноземного обладнання для ремонту в Україні. Оскільки 99% компаній-імпортерів не знайомі з митним режимом переробки на митній території, сьогодні розглянемо його нюанси.
Слід зазначити, що у нашому кейсі імпортер поступив трошки безвідповідально, звернувшись до нас лише за декілька днів до прибуття партії в Україну. Це призвело до певних затримок при митному оформленні, оскільки імпортер не підготувався як слід до митних процедур.
В першу чергу, мова йде про створення тимчасової зони митного контролю на території підприємства, що передбачено Митним Кодексом України. Оскільки протягом усього строку ремонту іноземні товари знаходяться на заводі під митним контролем, митниця має право періодично проводити перевірки стану ремонту (проводити митний огляд території заводу). Саме для можливості таких виїзних перевірок наказом митниці створюється зона митного контролю.
З урахуванням певних обставин створення зони зайняло майже два тижні. Увесь цей час авто із обладнанням стояло на митному терміналі в очікуванні дозволу. Отже, перша наша порада для підприємств-ремонтників – створювати зону завчасно до прибуття товарів в Україну, уникаючи зайвих витрат на стоянку авто на терміналі та штрафи автоперевізників за простой автотранспорту.
Друга особливість – це отримання дозволу митниці на поміщення товару у режим переробки.
Для цього митниці подається відповідна заява разом із договором ремонту та ремонтною відомістю. В них повинні бути розписані усі ремонтні роботи із зазначенням часових нормативів. Після розгляду заяви митниця надає дозвіл, що дає можливість перейти до наступного етапу – подання митної декларації.
У нашому кейсі документи для митниці були підготовлені добре, тому складнощі з отриманням дозволу не виникли. Однак радимо усім замовникам надавати такі документи митному брокеру якомога завчасно для їх аналізу та корегування. Це дозволить мінімізувати непередбачувані затримки при отриманні дозволу митниці.
Щодо оподаткування - згідно Митного Кодексу України та Податкового Кодексу України при ввезенні іноземних товарів на ремонт передбачено повне звільнення від сплати мита та ПДВ за умови реекспорту (вивезення з України) відремонтованих товарів. Згідно МКУ загальний термін переробки не може перевищувати 365 днів.
Отже, у разі проведення ремонтних робіт протягом строку менше року, підприємство не сплачуватиме жодних податків митниці. Однак умовою надання пільги є реекспорт товарів після завершення. Для контролю за цим строком і пільгами у митній декларації, яка подається для розміщення товарів у режим переробки, зазначається розрахунок умовно нарахованих імпортних податків (наданої пільги з боку держави) та конкретна дата, до якої підприємство зобов’язане вивезти відремонтований товар з України або задекларувати його до іншого митного режиму (наприклад, в імпорт).
Наша порада у даному контексті – це пам’ятати про строк переробки, оскільки його порушення тягне за собою не тільки адміністративну відповідальність у вигляді штрафу митниці, а ще й фінансову відповідальність у вигляді сплати умовно нарахованих податків.
Митно-брокерська компанія Port Clearance, регулярно оформлюючи товари у цьому специфічному митному режимі, знає усі його підводні камені і готова ділитись із Вами напрацьованими методами. Будемо раді Вашим зверненням!