Передача режиму тимчасового вивезення

Передача режиму тимчасового вивезення

«Це неможливо» - саме так спочатку відповіли нам у митниці, почувши про запит щодо переоформлення асфальтобудівного заводу, який був вивезений з України у режимі тимчасового вивезення протягом 2023-2024 років. Через деякий час після початку оренди заводу в акціонерів розійшлись інтереси, і обладнання та техніка були розділені між ними. Оскільки на момент розподілу майна усі товари знаходились під митним контролем за межами території України у режимі тимчасового вивезення, виникла необхідність здійснити передачу права на використання митного режиму новому власнику-резиденту України.

При цьому, за планами техніка мала продовжувати використання в іншій країні вже по новому договору оренди із новим власником заводу. Тобто, наш замовник хотів би уникнути величезних логістичних витрат на повернення техніки на територію України для такого переоформлення.

Передача права використання режиму тимчасового вивезення врегульована статтею 117 Митного Кодексу України. Тому нам довелось провести декілька етапів перемовин із митницею, доводячи, що, незважаючи на відсутність у базі митниці подібних оформлень за усю історію незалежної України, ця процедура передбачена законодавством.

Одним із головних наших аргументів було те, що подібна процедура переоформлення товарів на нового українського резидента була неодноразово виконана іншими митними органами для дуже схожего митного режиму – тимчасового ввезення. Ми показали аналогічні пакети документів та митні декларації, оформлені іншими митними органами. Після цього митниця ввімкнула зелене світло.

Далі нами була виконана величезна технічна робота. Ми підготували відповідні драфти документів до митниці, зокрема заяву щодо передачі права на використання режиму та згоду усіх компаній, що були задіяні у цій транзакції: нерезидент-сторона договору оренди, попередній власник-резидент України, новий власник- резидент. Крім цього, до митниці для розгляду були надані договори купівлі-продажу обладнання та новий договір оренди, балансові відомості, технічні паспорти та фото.

Після отримання дозволу митного органу на цю процедуру нами було подано та оформлено декілька десятків митних декларацій, які підтвердили для попереднього власника заводу зняття відповідальності за дотримання вимог митного законодавства щодо цього обладнання та техніки.

Отже, коли нам говорять «це неможливо» ми спочатку завжди сумніваємось, а потім починаємо вивчати митне законодавство, шукаючи шляхи перетворення неможливого у можливе. І вже потім реалізуємо у межах поточного законодавства задуми наших замовників, надаючи їм економію логістичних витрат та власного часу. Якщо вам потрібна допомога у вирішенні нестандартних митних проблем, звертайтесь до Митно-Брокерської компанії Port Clearance. Чекаємо на ваші запити!