Митний Склад? Не чули...
Часто так буває, що початкові плани вантажовласника розбиваються об митні рифи. Іноді під час імпорту митниця підвищує митну вартість товарів чи вимагає від отримувача додаткових документів. Іноді імпортеру банально не вистачає на рахунку грошей для сплати імпортних податків. І тут на допомогу приходять Митні Склади (МС).
МС – це приміщення для зберігання товарів під контролем митниці. При цьому це не обов'язково закрите складське приміщення. Такий статус можна отримати для відкритого майданчика або ємності для насипних та наливних вантажів.
Для розміщення вантажу на МС передбачено спеціальний митний режим – митний склад. Для цього власник складу на підставі товаросупровідних документів подає митниці декларацію типу «ІМ74АА».
Що дає МС вантажовласнику? По-перше, це відстрочка сплати імпортних податків терміном до трьох років, оскільки під час розміщення вантажу на склад податки не сплачуються.
По-друге, склад заощаджує вантажоодержувачам витрати на простій автомашини та контейнеру у разі очікування дозволів, отримання яких може розтягуватися на тижні або місяці. Вигідніше відразу вивантажити товар на склад, відпустивши фуру або контейнер, і чекати на імпортні дозволи без витрат на демередж і штрафи автоперевізника.
Також такі склади використовують для консигнаційних угод, коли товар реалізують в Україні частинами. На МС розміщують велику партію товарів, і далі маленькими частинами оформлюють їх у імпорт, поставляючи їх у роздрібні мережі по мірі продажу. А у разі непродажу товару в Україні його зі складу можна відвантажити в будь-яку країну, продавши його вже за межами України. Для цього вантаж оформлюють у митному режимі реекспорту.
Якщо у Вас виникають думки, як використовувати такий митний склад для Ваших вантажів, наші менеджери дадуть відповідь на будь-які Ваші запитання. Вдалих оформлень!