5 причин оформлюватись через Брокера

5 причин оформлюватись через Брокера

Перші числа вересня відомі не лише тим, що йдуть до школи діти, а з пляжів зникають туристи. В Україні також відзначають День Митного Брокера.

Дивно, але щороку 4 вересня митні брокери не одержують "валентинок" від митників, пляшечку Moet від вантажовласників, почесних грамот від експедиторів. Все тому, що в очах суспільства професія брокера за рівнем важливості не зрівняється з Військовим, Лікарем, Вчителем. А як хотілося би брокерам стати в один ряд з ними... І доки ця мрія залишається недосяжною, День Митного Брокера для нас – звичайний рядовий день, коли за пару годин до кінця зміни треба оформити експорт, подати ПД для пропуску на вихідних фур через кордон та ще набрати з десяток декларацій на завтра.

Як там не було, у соцмережах зустрічаються протилежні відгуки про нашу професію – від хвалебних пісень до хейтерського негативу. Навіщо ж потрібні Митно-Брокерські компанії і в чому їхня користь для вантажовласника? Про це у сьогоднішній статті.

Головна причина використання Брокера – небажання вантажовласників вникати у заплутане митне законодавство. Це не лише Митний Кодекс. Це сотні законів, постанов Кабміну, наказів та роз'яснень Мінфіну та Держмитслужби. Брокер регулярно моніторить зміни у законах та щодня застосовує їх на практиці. Для оформлення разових нерегулярних поставок залучатись до вивчення нормативів імпортеру безглуздо, і допомога Брокера незамінна.

Друга причина – економія на штаті працівників. Навіть якщо вантажовласник розуміє як оформити товар у митниці, для декларування потрібно мати у штаті спеціаліста, який вміє працювати у спеціальній брокерській програмі для набору декларацій. Брокер з більш-менш адекватним трудовим досвідом та знаннями коштує на ринку праці недешево – у 1,5-2 рази дорожче, ніж рядовий менеджер ЗЕД.

З урахуванням відпусток, відряджень та лікарняних, тримати у штаті доведеться щонайменше 2-3 особи. Тому експортери та імпортери наймають брокерські компанії, так як це дешевше, ніж утримувати власний брокерський відділ.

Третє – коли компанія займається лише однією діяльністю, наприклад, імпортом господарських товарів, то хоч якось штатний співробітник пристосується до оформлення цієї номенклатури. Але як тільки компанія вирішить експортувати лісоматеріали чи торгувати медобладнанням, освоїти нові вантажопотоки буде на початку серйозною проблемою.

Для цього і підійде Брокерська компанія, яка розуміє специфіку оформлення різних вантажів, різних митних режимів, різних митних постах. Адже помилки штатного співробітника у декларації можуть спричинити протоколи та штрафи митниці. А професійна Брокерська компанія завжди знає, як запобігти спробам митниці оштрафувати компанію, убезпечивши її від протоколу.

Ще одна причина – поряд із митними процедурами, вантажовласник не хоче займатися і навколомитними питаннями. Це і фітосанітарний контроль, і отримання висновків експертів та ліцензій, і доставка вантажу з митного терміналу або порту територією України.

Вантажовласник готовий віддати в одні руки ці навколомитні процеси, щоби з ним на зв'язку був менеджер Брокерської компанії, який відповідає не лише за митне оформлення, а й за купу інших логістичних процесів. Це дозволяє замовнику не спілкуватися окремо з автоперевізниками, експертами, терміналами та не бути диспетчером між учасниками логістики. А в особі Брокера вантажовласник отримує і логіста, і експедитора, і юриста, що економить багато часу і зусиль.

П'ята причина – вантажовласнику подобається консультаційний та юридичний сервіс Брокера. Адже оформити декларацію на товар у митниці це не головне. Головне – оформити товар без подальших наслідків з боку митних, податкових чи правоохоронних органів.

Кожен власник вантажу, зіткнувшись з помилками Брокера і отримавши після цього протоколи митниці, донарахування податків і штрафи, наступного разу звернеться тільки до того Брокера, який дасть гарантії якісного сервісу і має репутацію професіонала. Він хоче бути впевненим, що при виникненні спірних ситуацій Брокер боротиметься, сперечатиметься з митницею з приводу задекларованого коду УКТЗЕД або митної вартості, і не піде убік, залишивши клієнта віч-на-віч із проблемою. І клієнт завжди готовий платити такому Брокеру дорожче, але мати впевненість у фінальному результаті та відсутності надалі претензій до себе.

Все це, шановні вантажовласники, Ви зможете отримати у Митно-Брокерській компанії Port Clearance. Чекаємо на Ваші звернення!